سیستم آموزشی کالج زبان میلاد با بهره مندی از تجربیات و نظرات اساتید دانشگاه، کارشناسان مجرب و همچنین آخرین یافته های علمی حوزه آموزش زبان به گونه ای برنامه ریزی شده است تا بتواند به بهترین شکل ممکن زبان آموزان را در مسیر یادگیری زبان هدایت کند.
برای دستیابی به این مهم به پنج فاکتور اساسی توجه شده است: تعیین سطح، اساتید، کتب، متد آموزشی و ارزشیابی

1. تعیین سطح و مشاوره

پس از تعیین وقت قبلی (بصورت تلفنی و یا حضوری) و تکمیل فرم ثبت نام ، دانش و توانایی زبانی فرد در مهارت های Reading ، Writingو Speaking توسط کارشناسان آموزش (در 20 الی 30 دقیقه) ارزیابی می شود و یکی ازملزومات ثبت نام در کالج زبان میلاد به شمار می آید. نتیجه تعیین سطح صادر شده بمدت 90 روز دارای اعتبار است و در صورت عدم ثبت نام در این بازه زمانی، متقاضی می بایست مجددا تعیین سطح شود. لازم به ذکر است، کالج زبان میلاد از حضور کارشناسانی در جلسات تعیین سطح بهره میبرد که علاوه بر دانش زبانی کامل، در علم روانشناسی و مشاوره نیز مهارت دارند و با در نظر گرفتن جنبه های مختلف روحی و شخصیتی متقاضیان، شرایطی را فراهم می کنند تا آنها بتوانند عملکرد زبانی قابل قبولی از خود ارائه دهند.

2. اساتید

بدون شک استاد و شیوه آموزش او از ارکان اصلی در داشتن یک سیستم آموزشی کارامد است. به همین دلیل همواره تلاش ما بر آن بوده است تا از اساتید مجرب، با تجربه و مشتاق جهت آموزش بهره ببریم. فرایند پذیرش اساتید در کالج زبان میلاد به شرح زیر می باشد:

  • مصاحبه اولیه و کنترل و ارزیابی رزومه فرد
  • اخذ آزمون کتبی و شفاهی برای تعیین میزان توانمندی حرفه ای فرد
  • جلسه تاییدیه روانشناسی تدریس
  • عملکرد قابل قبول پس از حضور آزمایشی به مدت یک ترم

علاوه بر این، عملکرد اساتید به صورت ترمیک توسط واحد ارزشیابی بررسی شده و نکات لازم جهت ارتقای سطح علمی و کیفی تدریس به اطلاع آنها خواهد رسید. بنابراین اساتید کالج زبان میلاد حتی پس از پذیرفته شدن باید آمادگی علمی و آموزشی خود را افزایش داده و همواره منطبق با استاندارد های مجموعه رفتار نمایند.

3. منابع آموزشی و کتب

یکی از چالشهایی که موسسات بزرگ و برجسته زبان همواره با آن روبرو هستند ، انتخاب منابع آموزشی مناسب و سیستم آموزشی بی نقص است. بر خلاف تصور عامه، اینکه چه کتاب هایی در چارت آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد مهم ترین عامل نیست بلکه آنچه بسیار مهم و تعیین کننده است نحوه طراحی این سیستم و جاگذاری کتب در داخل آن است. از این رو، انتخاب کتب و منابع آموزشی در کالج زبان میلاد با تایید و بررسی دقیق تیم کارشناسی – که همگی از نخبگان این رشته و مدرسین دانشگاهی و آموزشگاهی هستند – صورت می گیرد. یک تفاوت عمده سیستم آموزشی کالج زبان میلاد با سایر آموزشگاه های زبان، قراردادن ایستگاههای کنترل کیفیت در نقاط خاصی از سیستم است که زبان آموز – و مهم تر از آن مدرس و موسسه – مورد ارزیابی قرار می گیرد تا نقاط ضعف احتمالی شناسایی و برطرف گردد.

4. روش و متد آموزشی

بدون شک اولین و مهم ترین هدف هر زبان آموزی یادگیری سریع و بدون فراموشی زبان است. این امر مستلزم فاکتورهای زیادی از جمله هوش، استعداد، برنامه آموزشی مناسب، تمرین کافی و متد آموزشی کارامد است. از دیدگاه ما، متد آموزشی ای را می توان کارامد نامید که پویا و به روز باشد زیرا زبان و نیازهای زبان آموزان دائما در حال تغییر هستند. به عبارت دیگر، شیوه آموزش زبان باید به گونه ای باشد که بتواند نیاز های زبان آموز امروزی را برطرف کند.

از این رو یکی از اولویت‌های مهم برای ما ، مهارت پرسنل آموزشی مان در بهره گیری از متد های تدریس نوین بوده است. کارشناسان آموزشی ما با استفاده از یافته های علمی جدید و در نظر گرفتن تمام فاکتورهای لازم شیوه ای نوین تحت عنوان PTS ابداع کرده اند که فرایند طولانی یادگیری زبان را تا حد زیادی تسهیل و تسریع می کند. تاکید بر روانشناسی تدریس، اهمیت دادن به نقش زبان آموزان در پروسه یادگیری زبان، استمرار تماس زبانی و گفتگو محور بودن کلاس ها اساس متد PTS را تشکیل می دهند.

5. سیستم ارزشیابی

سیستم ارزشیابی کالج زبان میلاد متشکل از ارزشیابی مستمر و ارزشیابی پایانی می باشد. ارزشیابی مستمر خردسالان و کودکان بیشتر بر مهارتهای Listening و Speaking تکیه دارد. این ارزیابی هم بصورت شفاهی و هم بصورت کتبی انجام می پذیرد. یک آزمون میان ترم نیز بصورت شفاهی و کتبی برگزار میگردد. علاوه بر اینها، در پایان دوره، یک آزمون فاینال با تاکید بر سنجش مهارتها انجام میگیرد و نتیجه نهایی در کارنامه ای با همان جزییات ثبت میشود.
چیزی که در ارزشیابی اهمیت ویژه ای دارد نحوه انجام و بررسی آن است که منجر به ارایه راهکار می شود. لذا علاوه بر حضور فعال و پیگیر مدرسین، کارشناسان آموزشی ما نیز با بررسی تصادفی نتایج و کارهای کلاسی هر مدرس، ضمن کنترل کیفی امور در جریان وضعیت تحصیلی زبان آموزان قرار میگیرند.