آزمون DELF وDALF  آزمون‌های بین‌المللی جهت اخذ دیپلم‌های مهارت‌های زبان فرانسه برای غیر فرانسه‌زبانان است و از سوی وزارت علوم فرانسه اعطا می‌شود. این سیستم ارزیابی آموزش زبان فرانسه مطابق با “چهارچوب اروپایی مرجع مشترک برای زبان‌ها” طبقه‌بندی شده‌است. کالج زبان میلاد ارائه‌دهنده مشاوره جامع در زمینه این آزمون زبان فرانسه می‌باشد.

این آزمون‌ها به شش دسته‌ی متفاوت بر حسب سطوح زبانی آموزش زبان فرانسه موردنظر داوطلب و محدوده‌ی سنی او و نوع کاربرد تقسیم می‌شوند:

DELF Tout Public: داوطلبان بزرگسال از سطح A1 تا  B2

DALF : داوطلبان بزرگسال از سطح C1 تا  C2

DELF Prim : کودکان غیرفرانسه‌زبان در سطوح A1 و A2 (۷ تا ۱۲ سال)

DELF Junior – DELF Scolaire : نوجوانان مقطع دبیرستان (۱۲ تا ۱۷ سال) از سطح A1 تا  B2

DELF Pro : داوطلبانی که در جستجوی موقعیت‌های شغلی برتر و یا ارتقای رتبه در محیط کار فرانسه‌زبان هستند.

همان‌طور که اشاره شد، شش دیپلم آزمون DELF و DALF  کاملا مستقل از یکدیگر بوده و به داوطلب آموزش زبان فرانسه این امکان را می‌دهند که با توجه به سطح زبانی خود، در هر یک از آزمون‌ها شرکت کند.

تمامی آزمون‌ها کاربران زبان را به‌عنوان افراد جامعه در نظر می‌گیرد و به نحوی طراحی شده‌اند که در هر سطح از آموزش زبان فرانسه، دربرگیرنده‌ی هر چهار مهارت (درک شنیداری، درک نوشتاری، مهارت نگارش و گفتاری)، متناسب با سطح موردنظر باشند. حداقل نمره موردنیاز برای کسب مدرک ۵۰ از ۱۰۰ است.

تیم مجرب دپارتمان فرانسه کالج زبان میلاد (گیشا) علاوه بر برگزاری کلاس‌های آماده‌سازی آزمون دلف، شما را به طور کامل در زمینه آشنایی با این آزمون و آموزش زبان فرانسه راهنمایی می‌کند. کانال تلگرام دپارتمان فرانسه کالج میلاد را دنبال کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با تیم فرانسه کالج زبان میلاد تماس بگیرید.

واحد تحقیق و توسعه کالج میلاد
واحد تحقیق و توسعه کالج میلاد
مقاله‌ها: 76

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *